در فعالیت های مارکتینگ معمولاً وقتی بودجه محدود باشد فرصت ظهور خلاقیت بیشتر است. در خصوص محتوایی که تولید می کنید نیز قضیه از همین قرار است. قرار نیست همواره برای بهبود وضعیت SEO بودجه فراوانی هزینه کرد. بلکه گاهی می توان با به کارگیری خلاقیت بیشتر لینک سازی محتوایی را که تولید کرده اید بهبود چشم گیری ببخشید. فارغ از اینکه محتوای شما کیفیت بالایی دارد یا نه موضوعی که در این مقاله به آن می پردازیم این است که وضعیت لینک سازی آن را با چه روش های کم هزینه ای می تواند ارتقا داد. چرا که در وضعیت رقابتی فعلی دنیای دیجیتال هر محتوایی نیاز به لینک سازی خوب دارد.

قبل از ارائه تکنیک های کاربردی جهت بهبود لینک سازی محتوا، باید بدانیم در دنیای امروز لینک سازی دقیقاً به چه معناست. لینک ها در حقیقت واحد پولی دیجیتال مارکتینگ هستند که باید با آگاهی کامل آن ها را به دست آورد یا هزینه کرد. برای بدست آوردن آن ها نیاز به ایجاد ارتباطات خوب دارید. لینک سازی با یک شریک استراتژیک در مقایسه با لینک سازی اتفاقی به یک غریبه مزایای بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

چند تاکتیک برای بهبود لینک سازی محتوا

اگر شما محتوایی با کیفیت اما بدون تمرکز بر لینک ها تولید کنید، ترافیک کافی برای آن محتوا نخواهید داشت. بیشترین شانس شما برای بهبود SEO در مورد یک محتوا در فضای دیجیتال تمرکز بر قابلیت لینک دهی به  آن محتوا می باشد حتی قبل از تولید آن. در این مقاله به چند تکنیک جهت بهتر دیده شدن محتوایی که تولید می کنید، میپردازیم.

نقل قول از افراد متخصص

نقل قول کردن از افراد خبره بسیار به قابلیت انتشار و لینک دهی بیشتر مطلب شما کمک می کند. در عین حال بسیار سریع است و نیاز به صرف وقت زیاد ندارد. وقتی شما در حوزه تخصص خود می نویسید نقل قول کردن از یک فرد رهبر و تاثیر گذار در آن حوزه کمک می کند که اعتبار و ارزش محتوای شما بیشتر شود. حال بستگی دارد که شرکت شما در چه اندازه است که تصمیم بگیرید مصاحبه ای مستقیم با افراد تاثیر گذار داشته باشید یا از نقل قول های آنها در جاهای دیگر استفاده کنید.

به صورت استراتژیک به مطالب سایت های مورد علاقه تان لینک دهید.

 یک نگرش استراتژیک در بلندمدت معمولاً به نتیجه می رسد اما در زمانی که لینک سازی می کنید خیلی به این بستگی دارد که چقدر در جای خوبی از فرصت لینک دادن استفاده می کنید. حتی جایی که لینک می دهید در اینکه در آینده چقدر به شما لینک دهند بسیار موثر خواهد بود. اگر شما می خواهید که رهبران صنعت تان به شما لینک دهند پس باید به آنها اثبات کنید که محتوایی که انتشار می دهید ارزشش را دارد بهترین راه برای اینکه خود را به آنها بشناسانید این است که شما هم به آنها لینک دهید.

عکس ها و گیف بنرهای خوبی در محتواهای خود قرار دهید و از یک طراح حرفه ای برای هرچه بهتر شدن ظاهر گرافیکی آنها استفاده کنید.

در سال 2019 استفاده از عکسهای موجود در گوگل و یا Stock image ها یک اشتباه بسیار بزرگ است. هر فرد حرفه ای به سرعت متوجه خواهد شد که شما برای تصاویر موجود در مطالب تان خیلی وقت نگذاشته اید و به خلق عکس های منحصر به فرد اقدام نکرده اید. برای داشتن تصاویر منحصر به فرد خود لزوماً به طراح نیاز ندارید. بلکه با استفاده از خیلی ابزارها مثل Vengagge و Canvaمی توانید خیلی راحت تصاویر گرافیکی منحصر به فرد خود را بسازید.

در نهایت باید بدانید که تنها راه اینکه به شما لینک بیشتری داده شود این است که محتوای جذاب و ارزشمندی را منتشر کنید. این موضوع می تواند گاهی هزینه زیادی در بر داشته باشد. تنها داشتن یک محتوای با کیفیت کافی نیست؛ بلکه شیوه انتشار آن در اینکه چقدر دیده شود و مورد توجه قرار گیرد موثر است. استفاده از نقل قول های افراد خبره، تصاویر و گرافیک های جذاب، بک لینک ها و ایمیل ها همگی اجزای یک طرح هستند که با کمک هم باعث می شوند محتوایی که انتشار می دهید بیشتر دیده شود.